cova
24 اسفند 1401 - 20:14

رفع مشکلات کرمانشاه در گرو تعاملات و همفکری با اصحاب رسانه است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: رفع مشکلات کرمانشاه در گرو تعاملات و همفکری با اصحاب رسانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن شهدای استانداری کرمانشاه برگزار شد پس از بیان دغدغه‌ها و پیشنهادات ارائه شده از سوی حاضران، اظهار کرد: بسیاری از نکات مطرح شده دغدغه‌های مشترکی است که مسئولین استانی نیز به وجود آنها معتقد هستند.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات استان نیازمند همفکری و تأمل با اصحاب رسانه داریم، افزود: عرصه رسانه و تأمین فکری معرکه بزرگی از صداقت، سلامت و جوانمردی است و در ادبیات اسلامی هر کنش و واکنشی بر اساس معیارهای ارزیابی می‌شود که یکی از مهمترین معیارهای آن هدف است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: هر نوع تعامل با اصحاب رسانه که به دنبال توسعه و پیشرفت استان هستند باید با هدف سنجیده شود و دریابیم که با چه هدف و منظوری قرار است تعاملات شکل بگیرد.

صحرایی با اشاره به اینکه جلسات همفکری و تعامل با اصحاب رسانه به صورت معنادار و در فواصل منطقی به زودی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: این جلسات به منظور همفکری برای مسائل مهم و کلان استان برگزار خواهد شد که در سال جدید پیش رو در اولین با مدیریت و هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در صورت آمادگی اصحاب رسانه برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل جلسات مستمر و موضوع محور به منظور تمرکز بر روی چند مسئله مهم و اساسی استان، بیان کرد: با این رویه می‌توان به صورت جهشی و با یک نقشه راه مشخص در مسیر توسعه حرکت کرد.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید بر شاه بیت مشکلات استان تمرکز و توجه ویژه انجام گیرد، گفت: معضل بیکاری شاه بیت مشکلات استان کرمانشاه است که هموار کردن بخشی از این مسیر در گرو تعامل و همفکری با اصحاب رسانه است.

صحرایی خاطرنشان کرد: معضل اشتغال ثمره حداقل ۲ سال گذشته است که امروز باید بر اساس فرصت‌های پیش آمده در جایگاه‌های مختلف به بهترین شکل ممکنه برای آن تلاش شود و از تمام فرصت‌های فکری در این مسیر استفاده کرد.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه نباید سلیقه‌ای به استان نگاه شود بلکه باید عالمانه‌تر اداره شود، مطرح کرد: برای پیشرفت استان کرمانشاه باید از ذوق و سلیقه‌های گذرا دور شد و با شناخت ظرفیت‌های مغفول مانده به نفع توسعه بخشی در استان استفاده کرد.

استاندار کرمانشاه به ظرفیت‌های مغفول مانده و بی بدیل استان کرمانشاه در حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده پنج منبع تصمیم ساز برای توسعه استان در دستور و اصول کار قرار گرفته است.

صحرایی ادامه داد: استفاده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری و مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه، برنامه و بودجه در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و شورای اداری استان منابع مهمی بودند که برای پیشبرد اهداف و شناخت ظرفیت‌های استان مورد توجه قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مصوبات مهم و تأکیدات مهم سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه توجه به مسئله گردشگری است، گفت: استان کرمانشاه به دلیل قابلیت‌های بالای خود در زمینه گردشگری می‌تواند به قله گردشگری کشور تبدیل شود اما لازمه تحقق آن ورود به عرصه و میدان عمل خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گردشگری در نگاهی کلان‌تر توسعه کرمانشاه و رفع معضل بیکاری را به دنبال خواهد داشت، افزود: توجه به نکات ریز و جزئی در حوزه گردشگری می‌تواند زمینه توسعه در بخش‌های کلان را ایجاد کند.

وی گفت: در حوزه گردشگری کارهای سلبی و ایجابی باید انجام شود که یکی از کارها جمع آوری بیش از ۲ هزار معتاد متجاهر در استان است که در این راستا برای تحقق این عمل تاکنون با ۲۰ دستگاه و نهاد برای انجام این کار جهادی و سنگین هماهنگی صورت گرفته است.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر از هفته گذشته آغاز شده و تاکنون ۲۰۰ نفر جمع آوری شده‌اند که تمامی این افراد بر اساس شرایط خاص در محل‌های مناسب و تفکیک شده نگهداری خواهند شد.

صحرایی خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای ایجاد ۴۰۰ کیلو متر، پیشنهاد فعال سازی مجدد طرح راه آهن کرمانشاه به خسروی با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان، برنامه‌ریزی برای توسعه نیمه فعال فرودگاه و ایجاد پروازهای خارجی به سوی سلیمانیه، نجف و بغداد و همچنین ساخت سریال‌های سه وجهی با محوریت استان کرمانشاه و نمایش تمام ظرفیت‌های آن از جمله اقدامات در دستور کار استان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095245