cova
27 اسفند 1401 - 15:53

نیکزاد: بنیاد مسکن ۳۸۸ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری ساخت

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امسال باید از یک میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد را بنیاد مسکن می‌ساخت که تا امروز ۳۸۸ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری ساخته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، اکبر نیکزاد امروز در مراسم افتتاح 6 طرح عمرانی شهرداری قزوین که در برج تجارت شهر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: حساب 100 امام هم در پروژه برج تجارت شهر قزوین سهمی دارد و به همین خاطر شهرداری باید چند غرفه تجاری به این حساب اختصاص پیدا کند و بنیاد مسکن مزین به حساب 100 امام است.

وی با اشاره به تعهدات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نهضت ملی مسکن اضافه کرد: امسال باید از یک میلیون واحد مسکن ملی 400 هزار واحد را بنیاد مسکن می‌ساخت که تا امروز 388 هزار واحد مسکونی روستایی و شهری ساخته‌ایم و در سال آینده باید 412 هزار واحد مسکونی را در کشور بسازیم و تقدیم مردم کنیم.

نیکزاد ادامه داد: در حوزه بافت‌های فرسوده هم احیا و بازسازی بافت فرسوده در 10 شهر کشور را دست اجرا داریم و در شهر تهران برای ساخت 230 واحد مسکونی در بافت مسکونی اقدام کردیم که این کار با مشارکت شهرداری تهران انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با بیان اینکه از 15 سال پیش ساخت خطوط مترو را شروع کردیم، گفت: ساخت خط 4 متروی تهران را بنیاد مسکن انجام داده است. در خوزستان جاده‌ای به نام اهواز ـ بندرامام بود که در آن تصادفات فوتی زیادی بود و بنیاد مسکن این جاده را اصلاح کرد و جاده جدید امروز زیر بار ترافیک است.

نیکزاد از بازسازی 23 نقطه‌ سیل‌زده و زلزله‌زده کشور توسط ستاد بازسازی بنیاد مسکن خبر داد و افزود: این ظرفیت در اختیار شهرداری قزوین هم قرار دارد و در زمینه‌هایی مانند پل‌سازی، راه‌سازی، جاده‌سازی، ساختمان‌سازی و برج‌سازی با افتخار در خدمت مردم و شوراهای شهر هستیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن در هر نقطه‌ای ثمره‌اش به کل کشور می‌رسد، ادامه داد: شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مسکن باید 8 درصد از فروش‌شان را به حساب 100 امام واریز کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099143