cova
22 آذر 1401 - 18:16

صدور هشدار سطح زرد هواشناسی برای کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به تداوم بارش ها تا روز پنجشنبه هفته جاری در استان از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی برای کرمانشاه خبر داد.

فیروز دولتشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی سامانه ناپایدار حاکم در منطقه همچنان تا روز پنجشنبه جو استان کرمانشاه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: این سامانه در بعضی ساعات سبب بارندگی همراه با وزش باد و احتمالاً رعدوبرق و بارش برف در ارتفاعات و احتمالاً گردنه‌های سردسیر در استان کرمانشاه خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: شرایط ناپایدار طی ساعاتی از عصر امروز تا ظهر فردا بخصوص در شمال غرب استان کرمانشاه در منطقه اورامانات نمود بیشتری دارد.

دولتشاهی با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، بیان کرد: بارش علاوه بر ارتفاعات ممکن است در گردنه‌های سردسیر نیز به شکل برف مشاهده شود و لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی نیز پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: کاهش نسبی دمای شبانه در روزهای جمعه و شنبه شرایط را برای تشکیل مه صبحگاهی بخصوص در مناطق سردسیر، معتدل و مرطوب استان کرمانشاه فراهم خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 908987