cova
01 اسفند 1401 - 10:38

امکانات مرز خسروی برای پذیرایی از زائران نیازمند تقویت است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مرز خسروی یک ظرفیت مهم برای استان است، گفت: امکانات مرز خسروی برای پذیرایی از زائران نیازمند تقویت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی صبح دوشنبه در دیدار با مدیرکل حج و زیارت استان و معاونین این مجموعه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: بخش مهمی از فریضه‌های دینی مردم مانند حضور در آئین حج و زیارت خانه خدا و دیگر اماکن مقدسه و همچنین زیارت عتبات عالیات از طریق مجموعه حج و زیارت انجام می‌شود که نشانگر اهمیت بسیار زیاد این مجموعه است.

وی افزود: مجموعه‌ای با ویژگی‌های سازمان حج و زیارت در کنار تلاش برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و سخت افزارها برای حضور راحت‌تر افراد در آئین حج و یا زیارت عتبات عالیات باید به بعد فرهنگی موضوع و تقویت معنوی و روحانی افراد هم بسیار توجه کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: راه اندازی تورهای با قیمت مناسب برای تشرف به عتبات یک حرکت بسیار خوب است که امکان زیارت حضوری را برای اقشار مختلف فراهم می‌کند اما لازم است به ارتباط قلبی و معنوی هم توجه جدی داشته باشیم.

صحرایی تداوم تردد زوار از مرز خسروی را یکی از اولویت‌های استان برشمرد و گفت: کیفیت خدمات و امکانات مرز خسروی باید در سطحی باشد که زواری که این مرز را انتخاب می‌کنند، در آینده تبدیل به یک مبلغ برای ترغیب دیگر افراد برای عبور از خسروی شوند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: قطار کرمانشاه یک ظرفیت بسیار مناسب برای جابجایی زوار به قم و مشهد مقدس و بهره گیری از آن فضای معنوی است که لازم است برای استفاده از این زیرساخت یک برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: ارگان‌ها و ادارات دولتی برای مسابقات فرهنگی و مذهبی بهتر است جایزه‌های معنوی مناسب مانند زیارت ائمه معصومین (ع) در نظر بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1045732